Ogłoszenie

Nowy użytkowniku!
Po rejestracji ważne jest byś się udzielał. Jeśli nie napiszesz żadnego postu w przeciągu 30 dni od rejestracji, Twoje konto zostanie usunięte.

#16 2014-06-29 20:52:53

 astralnyleniwiec

Crucyfy myself

Zarejestrowany: 2009-10-19
Posty: 595
Punktów :   
najlepiej się czuję w:: nie umiem pisać piosenek.
: A bardzo chcę.
WWW

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

W takim razie na rękę jest mu powiedzenie, że ma się depresję, która trwa cztery lata załóżmy i przez te cztery lata musisz chodzić do niego i kupować leki. Przez lat cztery, a nie rok. Rok nie jest mu na rękę.


http://s3.ifotos.pl/img/197707966_eeewqaa.jpg
Nie rezygnuj z rzeczy, jeśli wymagają one czasu
Czas i tak przeminie.

Offline

 

#17 2014-06-29 21:34:17

Modeller

Muodszy Szeregowy

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 133
Punktów :   
najlepiej się czuję w:: Głupie wypociny/PBFy

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

Zapominasz o pewnej bardzo ważnej sprawie - a co, jeśli ja mam mózg i potrafię myśleć za siebie, potrafię zauważyć, że coś jest nie tak? Nie potrzebuję psychiatrów, psychologów, i innych psycho. Myślę sam za siebie. Rzadko kiedy ktoś jest w stanie mi coś wmówić... A spróbuj wmówić szczęsliwemu człowiekowi, że masz depresję.

Byłabyś potwornie słabym kłamcą :P

Offline

 

#18 2014-06-29 22:30:49

 zdepresowana_amatorka

Świeżaczek

38394179
Zarejestrowany: 2014-06-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

Jeżeli człowiek sam nie zauważy tego, że jest z nim coś nie tak,że potrzebuje pomocy,bo sobie nie radzi , to psychiatra nie może stwierdzić, że masz np.depresję. Jeżeli Ty sam nie zauważasz tego,że możesz mieć depresję to jak ktoś inny ,kto Cię nie zna,nie ma o Tobie zielonego pojęcia (mam tu na myśli psychiatrę,który jest dla człowieka zazwyczaj totalnie obcą osobą) może to zauważyć ? Często to jest po prostu wprowadzanie ludzi w błąd i wyłudzanie pieniędzy od naiwnych ludzi.

Offline

 

#19 2014-06-30 10:01:32

 astralnyleniwiec

Crucyfy myself

Zarejestrowany: 2009-10-19
Posty: 595
Punktów :   
najlepiej się czuję w:: nie umiem pisać piosenek.
: A bardzo chcę.
WWW

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

Nie mówimy o tym jak ktoś NIE WIE, że ma depresję tylko wtedy kiedy czuje się ze sobą źle przez pewien okres czasu - kiedy oczywiście jest to ogólny bezsens a nie tylko smutek z konkretnego powodu i wtedy kiedy pojawiają się myśli samobójcze (jest to typowy objaw). Mówimy o tym - a przynajmniej ja mówię - że ktoś nie może sobie ze sobą poradzić, ze swoimi nastrojami i paranojami i bierze pomoc lekarską czy psychologiczną.

modeller napisał:

Zapominasz o pewnej bardzo ważnej sprawie - a co, jeśli ja mam mózg i potrafię myśleć za siebie, potrafię zauważyć, że coś jest nie tak? Nie potrzebuję psychiatrów, psychologów, i innych psycho. Myślę sam za siebie. Rzadko kiedy ktoś jest w stanie mi coś wmówić... A spróbuj wmówić szczęsliwemu człowiekowi, że masz depresję.

Człowiek, który czuje się szczęśliwy nie chodzi do psychiatry.


http://s3.ifotos.pl/img/197707966_eeewqaa.jpg
Nie rezygnuj z rzeczy, jeśli wymagają one czasu
Czas i tak przeminie.

Offline

 

#20 2014-07-08 13:52:54

michael

książę ślepców

51167519
Zarejestrowany: 2014-07-08
Posty: 79
Punktów :   

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

depresja to taki bardzo złożony problem. nie, w sumie nie problem, nie bardzo wiem jak to napisać. a przynajmniej dla mnie nie jest już problemem. zależy co się bierze i kim się jest, taka jest prawda. zależy co cię pchnęło w taki stan i co cię w nim trzyma. czasem jest to zupełnie świadomy wybór, chęć zagłębienia się w tkwiące w nas samych nieprzebrane pokłady bólu, ale również i agresji. pokłady destrukcyjnego cierpienia. to można kochać, w tym można się zatracić. prawdziwej depresji nie można udać, bo to wychodzi jak szydło z worka. można udawać, że się jej nie ma. to jest bardzo pomocna umiejętność,  gdy jest się introwertyczną osobą i nie chce się pytań. udawanie pozwala zachować pewne poczucie kontroli, złudne, ale tak potrzebne.
i nie ważne czy masz rodzinę, czy masz znajomych, czy wciąż jest wkoło ciebie miliony ludzi. jesteś sam. w ciemnym, zimnym i martwym lesie lęków, bez planów na choćby jeden dzień do przodu. penetrujesz te swoje pokłady nieprzebranego bólu, zabijasz się powoli, systematycznie.  czasem gwałtownie, tak też bywa. i jesteś tak przerażająco obojętny, gdy zdasz sobie sprawę, że cierpienie najlepiej wychodzi ci w samotności, gdy nikt nie przeszkadza, gdy nikt nie pyta.
możesz chodzić do lekarza, ba, chodzisz nawet, łykasz tabletki. ale nadal jesteś w tym lesie. i nie zawsze chcesz z niego wyjść. nie zawsze jest to na tyle atrakcyjna opcja by porzucić możliwość tak wielkiego odczuwania wszystkiego.


ein Dunkel lädt mich zur anderen Welt ein
ein Dunkel lädt mich zur Verdorbenheit ein

Offline

 

#21 2014-09-10 22:52:12

martyna_9898

Świeżaczek

Zarejestrowany: 2014-09-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

Dokładnie tak Modeller. :)
Adek powiem Ci,że najwidoczniej nie prowadziłeś osób chorujących na tą dolegliwość. :)

Offline

 

#22 2014-09-11 20:48:20

 maiya

królowa :3

13461662
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2009-10-20
Posty: 700
Punktów :   12 
najlepiej się czuję w:: wiersze i opowiadania
WWW

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

*prowadziłaś. Adek to kobieta ;)


Wariatka.

Offline

 

#23 2014-09-12 08:48:02

 astralnyleniwiec

Crucyfy myself

Zarejestrowany: 2009-10-19
Posty: 595
Punktów :   
najlepiej się czuję w:: nie umiem pisać piosenek.
: A bardzo chcę.
WWW

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

Raczej, że nie prowadziłam. Nie jestem psychiatrą. Ale znam naprawdę sporo osób z tymi dolegliwościami i z wieloma rozmawiałam ;]


http://s3.ifotos.pl/img/197707966_eeewqaa.jpg
Nie rezygnuj z rzeczy, jeśli wymagają one czasu
Czas i tak przeminie.

Offline

 

#24 2014-09-15 17:36:15

mowier

Muodszy Szeregowy

Zarejestrowany: 2013-10-03
Posty: 93
Punktów :   

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

Ciekawych rzeczy się tutaj naczytałem i chyba muszę się wtrącić tym, czego ja się dowiedziałem.
Z tego co wiem (co mi mówiono, co czytałem, co mówiły mi znajome osoby chore i leczone na depresję) depresja sama w sobie jest chorobą, ale nie polega na wiecznym smutku albo podłamaniu. To choroba, z powodu której właśnie (gdzieś wyczytałem) osoba nie czuje smutku. To jedna z teorii, którą wyczytałem. Na pewno nie jest łatwo z tego "wyjść", bo osoby z depresją, które są mi znane, mają ją od kilku lat, biorą leki, chodzą do psychologów i psychiatrów regularnie i ciągle w tym siedzą. Nie sądzę, by można było "wpaść w depresję". To sformułowanie dotyczy raczej chandry, czyli mocnego i przewlekłego smutku, który dopada czasem każdego człowieka, a że ludzie lubią teraz wszystko wyolbrzymiać, bo co to oni nie mają za problemów, to później się tną i zabijają z powodu po prostu gorszego humoru. Zdaję sobie sprawę, że bycie smutnym przez więcej czasu nie jest super, ale stwierdzenie, że jest się słabym psychicznie, że wielki ból cię dopadł, a słyszałem już takie sformułowania od ludzi, którzy serio nie wiedzą, co to problem... W większości przypadków taka mocna chandra to jedynie głupota połączona z autosugestią. Przykre, ale prawdziwe. Ludzie nie mają teraz wielkich problemów tak, jak kiedyś (głód, ubóstwo, masowe umieranie), więc szukają sobie innych, a raczej wyolbrzymiają te swoje, stąd tyle osób "chorych na depresję" w naszych czasach.
Zdanie mowiera :3


Może wszystko już wiesz,
może wszystko już masz,
może to właśnie jest szczęście.
BAJM - O Tobie

Offline

 

#25 2015-04-17 23:20:32

 maiya

królowa :3

13461662
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2009-10-20
Posty: 700
Punktów :   12 
najlepiej się czuję w:: wiersze i opowiadania
WWW

Re: Depresja - choroba czy usprawiedliwienie?

Mam depresję. Lecze się u psychiatry. To nie jest żadna ściema, ani nie biorę was na litość. To fakt. Tak samo jak faktem są myśli samobójcze. Wiem, co to problemy. Żadnemu z Was nie życzę ani depresji, ani takiego życia. Dobranoc.


Wariatka.

Offline

 
Plagiatowanie prac na forum jest niezgodne z regulaminem. Podlega również karze grzywny do 2 lub 5 lat pozbawienia wolności (w zależności od stopnia wykorzystania materiału).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoforumgramy.pun.pl www.nowezycie.pun.pl www.uchihapolice.pun.pl www.fantasypbf.pun.pl www.longjugodmt2.pun.pl